Paskaita Pirmosios Vilniaus spaustuvės ir spaustuvininkai

Paskaitos metu apžvelgsime knygų gimimo istorijas pasaulyje iki sukuriant  spausdinimo presą. Prisiminsime, kas ir kada sukūrė dabartinio popieriaus prototipą, o kam teko garbė sukonstruoti pirmąjį knygų spausdinimo aparatą.

Pažintį su Vilniuje įsikūrusiomis pirmosiomis spaustuvėmis pradėsime nuo 2022 m. 500 metų jubiliejaus šventusios čia spausdintos knygos ir spaustuvininko Pranciškaus Skorinos paveldo.

Paskaitos metu susipažinsime su senosiomis spaustuvėmis bei jų spausdinama medžiaga: knygomis, laikraščiais, valstybiniais dokumentais.

Aiškinsimės, kokie Lietuvos valdovai ir didikai turėjo didžiausią įtaką rašto kultūrai, knygų atsiradimui bei lietuvių kalbos puoselėjimui.

Kuri spaustuvė išleido pirmąją lietuvių kalba parašytą knygą Lietuvoje ir kodėl pati pirmoji lietuviška knyga M. Mažvydo „Katekizmas“ buvo išleista ne Lietuvos teritorijoje. O gal net bandysime įveikti senąją knygą skaitydami anuometine lietuvių rašto kalba.

Tiesioginė paskaitos Jūsų pasirinkta data ir laiku.
Trukmė apie 1 valandą.
Zoom pasakojimo nuoroda bus atsiųsta renginio dieną.

Jei norite panašius renginius užsisakyti atskirai draugų grupei, kolektyvui ar šventėms Jums norima data, susisiekite el. paštu: info@romanticvilnius.lt

Trukmė

1 val.

Grupės dydis

1-99 asmenų

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!