Bona Sforca – „itališka gyvatė” ar ambicinga valdovė

Tiesioginė nuotolinė paskaita

Kas buvo Bona Sforca – ta choleriško temperamento gražuolė, atvykusi su visu itališko Renesanso dvaru į Lenkijos – Lietuvos valstybę ir išaugusi čia į emancipuotą moterį bei ambicingą valdovę?

Paskaitos metu aiškinsimės, kuo ji sužavėjo savo vyrą Žygimantą Senąjį, kokia buvo jų santuoka ir santykiai su savo atžalomis. Kaip Bona buvo auklėjama Italijoje ir kokį humanistinį išsilavinimą suteikė savo vaikams. Kodėl vieni Boną Sforcą vadino „itališka gyvate“, o kiti žavėjosi kaip pragmatiška valdove, atsidavusia savo naujai tėvynei. Prisijunkite prie nuotolinės paskaitos ir sužinokite, kas labiausiai rūpėjo Žygimanto Senojo sutuoktinei: reformos, manipuliacijos ar valdžia. Ar tikrai Bona nunuodijo savo marčią Barborą Radvilaitę, kokį Sforcos palikimą gavo Lietuva ir kodėl ji vadinama valdove, pralenkusia savo laikmetį?


Paskaitos transliacija balandžio 17 d. 19:30 val., trukmė apie 1 valandą.

Zoom pasakojimo nuoroda bus atsiųsta renginio dieną.

Registracija el. paštu:

info@romanticvilnius.lt
Kaina vienam nuotoliniam prisijungimui 7 €, nepriklausomai nuo asmenų kiekio.

Jei norite panašius renginius užsisakyti atskirai draugų grupei, kolektyvui ar šventėms Jums norima data, susisiekite el. paštu: info@romanticvilnius.lt

Daugiau susitikimų: www.romanticvilnius.lt

Išsirink norimą dieną, tinkamą laiką , pasiimk mylimą draugą po paranke ir lėtai pasivaikščiok Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto karališkos meilės takais.

Trukmė

1 VAL.

Grupės dydis

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!