Nors dauguma mūsų per šiuos 2020 metus turėjome būti karantine ir/ar izoliuotis, anksčiau ar vėliau sulauksime meto, kada teks keliauti darbo reikalais, aplankyti šeimą ir draugus ar dėl kitų priežasčių.

Šiame straipsnyje pateiksime 7 paprastus patarimus, kaip saugiai keliauti šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Saviizoliuokitės

2 savaičių (14 dienų) saviizoliacija prieš išvykimą ir 2 savaičių saviizoliacija atvykus yra itin svarbūs žingsniai. Atlikę saviizoliaciją prieš išvykstant, galėsite būti tikri, kad keliausite sveiki be galimybės platinti Covid-19 kelionės metu. Grįžus į savo pastovią gyvenamąją vietą ar namus turėtumėte taip pat izoliuotis 2 savaitėms, tam, kad įsitikintumėte, jog kelionės metu neužsikretėte Covid-19 virusu. 2 savaitės yra tikrai ilgas laiko tarpas, tačiau taip jūs užkirsite kelią galimam tolimesniam viruso plitimui. Taip pat šiais laikais darbdaviai yra itin supratingi ir daugeliui savo darbuotojų leidžia dirbti nuotoliniu būdu, todėl net ir saviizoliacijos metu galėsite dirbti.

Išmokite mėgautis kelionėmis automobiliu ir/ar kelionėmis gamtoje

Jei tik turite galimybę – stenkitės aplankyti netoli jūsų esančias vietas. Pavyzdžiui, jei keliaujate tik dėl malonumo, jums galbūt patiktų kelionė su nakvyne palapinėse, gamtoje. Taip praleisite daugiau laiko gryname ore. Taip pat galite pasinaudoti proga išsinuomoti namelį ant ratų, pasirūpinti maisto atsargomis ir kitomis svarbiomis priemonėmis ir aplankyti naujas, dar nematytas vietoves.

Nuolat tikrinkite faktus

Prieš keliaujant visuomet stenkitės atrasti laiko patikrinti faktus apie vietą, kurią planuojate aplankyte. Dauguma žymesniu, lankytinų objektų turi savo internetinius ar bent Facebook puslapius, kuriuose skelbia naujausia bei aktualiausia informacija lankytojams, kaip lankymosi metu išlikti saugiems.

Kelionės lėktuvu

Jei kelionės lėktuvu yra neišvengiamos, dėvėkite veidą (nosį ir burną) dengiančią kaukę bei pasirūpinkite keliomis atsarginėmis kaukėmis. Jei tik įmanoma, su savimi turėkite užkandžiais, kuriais pasirūpinsite iš anksto, o ne pirksite parduotuvėje oro uoste. Nepaisant to, kad visos parduotuvės ir restoranai turbūt laikosi visų saugumo reikalavimų, papildomos saugumo priemonės jums nepakenks. Pasirūpinę maistu iš anksto, būsite tikri maisto kokybe bei turbūt sutaupysite.

Dažnai plaukite rankas

Rankas stenkitės plauti kuo dažniau bei kruopščiau. Visada, jei tik neturite galimybės nusiplauti rankų, šalia savęs turėkite dezinfekcinį skystį ar gelį. Taip pat jei turite galimybių, pasirūpinkite ir vienkartinėmis dezinfekuojančiomis servetėlėmis.

Neturėkite išankstinių nuostatų

Savo kelionę planuokite kiek įmanoma kruopšiau – apsibrėžkite visus kelionių tikslus bei vietas kuriose lankysitės. Iš ankstop įsitikinkite ir pasitikrinkite, kad viešbučiai, restoranai, muziejai ir kitos vietos yra dirbančios, priima lankytojus bei kokie yra reikalavimai. Pavyzdžiui, kai kurie viešbučiai lankytojus įleidžia per vieną įėjimą, bet išleidžia per kitą, tam, kad tarp lankytojų būtų kuo mažesnis kontaktas.

Būkite lankstesni

Supraskite, kad šiomis dienomis viskas nuolat kinta ir yra nenuspėjama. Šioje situacijoje yra visi – keliautojai, verslai, aptarnaujantis personalas ir net valstybės tarnautojai. Būkite kantrūs bei pasiruoškite pakeisti savo planus, dėl pasikeitusių reikalavimų ar taisyklių, jei tik to prireiks. Net jei kelionėms pasiruošti reikia daugiau nei anksčiau, neleiskite tam sugadinti jūsų kelionės. Džiaugitės bei mėgaukitės visomis savo kelionės akimirkomis bei laikykitės saugaus atstumo – vis dėl to, savo ir kitų saugumu turime rūpintis visi.