Vilniaus skoniai ir istorijos

Kokius patiekalus galime asocijuoti su Vilniumi? Kuo skyrėsi miestiečių ir karalių stalas? Kur mieste buvo geriausias alus? Kokie patiekalai garsina miestą užsienyje? Vilniuje gyvenusios bendruomenės, tautinės, religinės ir socialinės grupės sudarė kunkuliuojantį kultūrų puodą, pridėdamos kiekviena savo prieskonių ir akcentų. Šiandien daugelis šio kultūrų katilo patiekalų tapo nacionaliniais – vieni labiau žinomais, o kiti vis dar suteikia atradimo džiaugsmą.

Šios kulinarinės ekskursijos maršrutas vingiuoja palei pagrindinę senojo Vilniaus Aušros vartų – Didžiosios – Pilies gatvių ašį, tarsi Vilnelė pasukdama tai į vieną tai į kitą jos pusę. Ekskursijos metu ragausime įvairių skonių užkandžių, patiekalų ir gėrimų, susijusių su tautinėmis ir socialinėmis miestiečių grupėmis, kalbėsime apie šių produktų atsiradimą mieste, lankysime vienas gražiausių miesto vietų bei klausysimės skirtingų miesto laikotarpių amžininkų pasakojimus apie miesto kulinarinę kultūrą. Vietinis maistą mylintis gidas padės pajausti Vilniaus skonį papasakodamas apie įvairių patiekalų atsiradimą, gaminimo paslaptis ir valgymo ypatumus.

Į ekskursiją įtraukta:

• Pilnas 5 patiekalų meniu: užkandžiai, pagrindinis patiekalas ir desertas;

• Gėrimų degustacija (3 rūšių alus)

• Gyvenimiškos istorijos apie maisto ir gėrimų atsiradimą bei vartojimo ypatybes;

• Pasivaikščiojimas Vilniaus senamiesčiu;

• Vietinio gido pasakojimai.

Siūlomas meniu:

Kastinis su bulve

Alaus rinkinys (3×0,2) su kepta duona

Koldūnai su jautiena ir aviena

Lietuviškas sūris su medumi ir juoda duona bei arbata.

Svarbi informacija:

Ekskursijos organizuojamos darbo dienomis nuo 17 iki 20 val, savaitgaliais – tarp 12 ir 20 val.

Programoje yra produktų su mėsa, glitimu, laktoze ir alkoholiu. Kai kurie mėsos produktai ir alkoholiniai gėrimai gali būti pakeisti į vegetariškus ir nealkoholinius – apie netoleravimą ir alergijas turėtų būti pranešta iš anksto. Tualetų skaičius maršrute yra ribotas. Kai kurios maršruto vietos gali būti nepritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims. Kai kurios lankomos vietos gali būti uždarytos tam tikromis dienomis ar laiku.

Įskaičiuota

  • Lietuviškai ir angliškai kalbantis gidas, patiekalai.

Neįskaičiuota

  • Komisiniai / arbatpinigiai, paėmimas iš / atvežimas į viešbutį.

Trukmė

3+ val

Grupės dydis

2 - 15

Susitikimo vieta

Vieta: Pagal susitarimą

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!