Sekant didikų Radvilų pėdsakais

Šios kelionės metu lankysime dvarus, susijusius su viduramžių Radvilų giminės turtais.

Pirmiausia aplankysime Radvilų protėvio, Astikų-Radvilų šakos tėvu laikomo Kristino Astiko, XV amžiaus pradžioje buvusio Pienionių pavieto valdytojo dvarą dabartiniame Anykščių rajone. Vienas iš jo sūnų buvo Radvila Astikaitis, įtakingas Lietuvos valstybės veikėjas, Lietuvos didysis maršalka, Trakų vaivada, Vilniaus kaštelionas, davęs pradžią Radvilų giminės vardui.

Kristinui Astikui priklausiusi ir Alanta Molėtų rajone, kurią jis, kelis metus prieš savo mirtį užrašęs savo žmonai Onai. Tarp daugelio didiko Radvilos Astikaičio valdytų dvarų buvo ir Bikuškio dvaras Utenos rajone. Vaizdingame Aukštaitijos kraštovaizdyje įsikūrusioje dvarvietėje ir šiandien puoselėjami istoriniai pastatai bei aplinka.

Vasaknų valda Zarasų rajone Radviloms priklausė nuo XVI amžiaus, šiandien Vasaknų dvare vystomos senos aludarystės tradicijos. Numatomi pietūs dvaro restorane.

Šalia ilgiausio Lietuvos ežero Asvejos esantis miestelis Dubingiai yra laikomas didikų Radvilų giminės tėvonija. Ant Dubingių piliavietės kalvos tebėra išlikę XVI–XVII a. evangelikų reformatų bažnyčios griuvėsiai bei Radvilų giminės rūmų liekanų ekspozicija.

Karališkasis Liubavo dvaras buvo patogioje strateginėje vietoje, pakeliui į Dubingius, todėl Mikalojus Radvila Rudasis jį išsikeitė į kitą tėvoninį dvarą. Šis dvaras garsėjo savo ištekliais ir pažangiu ūkininkavimo požiūriu, kuris matomas ir dabar iš išlikusių jau vėlesnių bei restauruotų statinių.

Numatomas grįžimas į Vilnių apie 19 val.

Lankomi dvarai:

  • Pienionių dvaras
  • Alanta
  • Bikuškio dvaras
  • Vasaknų dvaras
  • Dubingiai
  • Liubavo dvaras

Trukmė

1 diena

Grupės dydis

10-40

Susitikimo vieta

Vieta: Pagal susitarimą

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!