Radvilų keliais šiaurės Lietuvoje

Šios kelionės metu lankysime dvarus, susijusius su šiaurės Lietuvoje išlikusia Radvilų giminės istorija.

Šalia ilgiausio Lietuvos ežero Asvejos esantis miestelis Dubingiai yra laikomas didikų Radvilų giminės tėvonija. Ant Dubingių piliavietės kalvos tebėra išlikę XVI–XVII a. evangelikų reformatų bažnyčios griuvėsiai bei Radvilų giminės rūmų liekanų ekspozicija.

Utenos rajone prie Vyžuonos upės yra įsikūręs ir to paties pavadinimo miestelis Vyžuonos. Jas ypač garsino Radvilos, Vyžuonų reformatų bažnyčios kriptoje palaidotas ir pats Kristupas Mikalojus Radvila Perkūnas, Biržų pilies statytojas. Nuo 1533 m. Svėdasų dvaras priklausė kunigaikščiams Radviloms. Šiame dvare mirė iš Vilniaus atvykęs kunigaikštis Kristupas Radvila II.

Viduramžiais Papilys buvo strategiškai palankioje vietoje, nes jame anksčiau nei Biržuose atsirado pirmoji įtvirtinta medinė pilis, per miestelį ėjo svarbūs prekybiniai keliai. Manoma, kad Astikų giminės Papilyje buvusį dvarą perėmė Jurgis Radvila, vėliau po šio didiko mirties dvarą paveldėjo Mikalojus Radvila Rudasis. Papilio dvaras taip pat ypatingas tuo, kad jame gimė Lietuvos didysis etmonas Jonušas Radvila.

Numatomi pietūs Biržuose.

Biržai buvo strateginis kelias, ėjęs iš Rygos į Vilnių. K. Radvilos Perkūno iniciatyva buvo pastatyta tuomet labai moderni, bastioninė mūrinė Biržų pilis, kuri buvo Radvilų rezidencija. Lankysime ne tik pilyje įsikūrusį muziejų, bet persikėlę ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu aplankysime ir Astravo dvarą, dėl kurio žemės kilo teisiniai ginčai tarp Radvilų ir Tiškevičių šeimų.

Numatomas grįžimas į Vilnių apie 20 val.

Lankomi objektai:

  • Dubingiai
  • Vyžuonos
  • Svėdasai
  • Papilys
  • Biržai

Trukmė

1 diena

Grupės dydis

10-40

Susitikimo vieta

Vieta: Pagal susitarimą

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!