Didikų Radvilų dvarai netoli Vilniaus

Pirmiausia aplankome Čiobiškio dvarą, įsikūrusį šalia Neries ir Musės upių santakos, kurio dabartinį kompleksą sudaro dvaro sodyba, kumetynas ir arklidė. Jurgiui Radvilai, Barboros Radvilaitės tėvui, dvaras priklausė keletą metų. Vėliau gana ilgai Čiobiškio žemės ėjo iš rankų į rankas.

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėto Musninkų dvaro savininkai buvo Astikai. Po jų Musninkų dvarą valdė Radvilos. Į giminės valdomą dvarą užsukdavo ir Barbora Radvilaitė. Ją primena ir miestelio pakraštyje netoli dvaro pastatyta šventos Barboros koplyčia.

Kunigaikštis Mikalojus Radvila Rudasis, Jurgio Radvilos sūnus, prie pat Vilniaus esančiame Liubavo dvare ėmė šeimininkauti šią valdą perėmęs iš Žygimanto Augusto, sesers Barboros Radvilaitės mylimojo ir vyro. Patogioje didikui vietoje, pakeliui į Dubingius esantį Liubavą jis iškeitė į Rokantiškes.

Nuo pat 1402 m. kaip Radvilų giminės nuosavybė minimi Jašiūnai, jiems priklausė iki 1811 m. Būtent Radvilų dėka ilgainiui Jašiūnų dvaras tapo dideliu ir turtingu. Ši valda Radviloms tarnavo įvairiai, kartais būdavo užstatoma ar išnuomojama, tačiau būta tarpsnių, kai čia gyventa. Numatomi pietūs Jašiūnuose.

XV – XVII a. Rūdninkų giria buvo karališkosios medžioklės rezervatas. Kazimieras Jogailaitis įsakė pastatyti Rūdninkų girioje medžioklinio dvaro pastate koplyčią. Vėliau parapijos sąrašuose, Rūdninkai yra įrašyti kaip Karališkas Svečių Dvaras. Žygimanto Augusto įsakymu Rūdininkų girios medžioklės dvare laikinai buvo pašarvotas Karalienės Barboros Radvilaitės kūnas.

Numatomas grįžimas į Vilnių apie 19 val.

Lankomi dvarai:

  • Čiobiškio dvaras
  • Musninkų dvaras
  • Liubavo dvaras
  • Jašiūnų dvaras
  • Rūdninkai

Trukmė

1 diena

Grupės dydis

10-40

Susitikimo vieta

Vieta: Pagal susitarimą

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!