Nuotolinė paskaita „Žygimanto Senojo šeimos likimai ir palikimai”

  Balandžio 17 dieną minime Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės 475 -ąsias vestuvių metines, o balandžio 18 dieną sueina 505 metai nuo Žygimanto Senojo ir Bonos Sforcos vedybų.

  Valdovų vestuvės ir jų palikuonių gimimas –  didžiulis įvykis kiekvienos šalies gyvenime.

Šįkart susitikime pakalbėti apie vieną ilgiausiai valdžiusių Lietuvos valdovų – Žygimantą Senąjį, jo gyvenimo moteris ir būrį palikuonių. Kokį valdovą mini senieji to meto metraščiai, koks jis buvo politikas ir didžiulės šalies galva? Kam jis puoselėjo meilės jausmus, koks buvo sutuoktinis ir tėvas?

  Susipažinsime su Žygimanto Senojo vaikais ir jų likimais, apžvelgsime jo palikuonių skirtingai susiklosčiusius vedybinius saitus bei palikimus. Aiškinsimės, kuo skiriasi ne santuokoje gimusių valdovų vaikų statusas, kaip jie buvo išlaikomi ir kokie santykiai su su netikrais broliais, seserimis – oficialiose santuokose gimusiais valdovo vaikais.

  Nuotolinės paskaitos metu kalbėsime, kaip senovėje buvo renkami būsimi valdovų sutuoktiniai, ar buvo galima priešintis parinktiems kandidatams, kas vedybų proga buvo dovanojama sutuoktiniui ir kaip buvo švenčiamos valdovų vestuvės.

Kaina vienam nuotoliniam prisijungimui 10 EUR, nepriklausomai nuo asmenų kiekio.

Tiesioginė nuotolinės paskaitos transliacija 2023 m. balandžio 19 d. 19:30 val., trukmė apie 1 valandą.
Zoom pasakojimo nuoroda bus atsiųsta renginio dieną.

Jei norite panašius renginius užsisakyti atskirai draugų grupei, kolektyvui ar šventėms Jums norima data, susisiekite el. paštu: info@romanticvilnius.lt

Daugiau renginių: www.romanticvilnius.lt
Sekite naujienas mūsų Romantic Vilnius Facebook puslapyje.

Trukmė

1 val.

Grupės dydis

Atsiliepimai

Atsiliepimų nėra. Būk pirmasis!

Rašyti atsiliepimą

Sužinok Romantic Vilnius naujienas pirmasis!